web counter
Anasayfa

2014 KPSS

2014 KPSS ders notları,2014 KPSS soruları

2014 KPSS tarih soruları

2014 KPSS tarih soruları

Burada yer alan 2014 KPSS Soruları ve cevapları kesinlik arz etmemekte olup ...

Adalet Bakanlığı 600 Personel alım ilanı
4 Aralık 2013 - 2014 KPSS tarafindan yazildi. 688 defa okundu. Yorum Yapilmadi

 

Bu yapılan işlemler, sadece, yapı için aranan mali ve sosyoekonomik ehliyet denetiminin yapıldığı anlamını taşır. kasılma sermayesi daha nakit tıkır olarak bloke edilmiş durumda beklemektedir. organizasyon tamamlandıktan sonra, maddi ve diğer maddi varlıkları, teşkilatı, personeli ile bir yekpare olarak, vezneci işletmesinin kredi oluşturulması için yatırımlar ve harcamalar başlamaktadır. Bu hazırlık işlemleri sonucunda ortaya sâdır işletmenin bankacılık eylemek için ehliyetli olup olmadığı başkaca denetlenmektedir.  Bankaların idare yapıları; mafevk el organları, genel müdürlük, şubeler ve servisler şeklinde sıralanabilir.

meşru olarak her bankada bulunması müstelzim vücut idare organları umumi Kurul, patronaj kurulu ve teftiş Kuruludur.  Bankaların en yüce karar organı olan genel Kurul, üleş sahiplerinden oluşur ve normal koşullarda yılda bir kat toplanır. Bankacılık Kanunu’na göre, itibar şerh yetkisi verilmiş olan üç kuruldan bir tanesi de el kuruludur. kolay kredi belirli bir meblağın üzerindeki krediler idare kurulunun onayı ile açılır. idare kurulu en az ilkokul kişiden oluşur ve vezneci faaliyetlerini yönlendirir, bankanın nakit politikasını saptama fiyat ve politikaların izlenmesini gerçekleştirme edecek şekilde banka işlemlerini denetler.

teftiş komitesi ise iki üyeden oluşmakta ve icraî görevi namevcut dümen yerleşmiş üyeleri arasından seçilmektedir. Bankaların denetimini banka Müfettişleri yapar. Müfettişlerin, yaptıkları teftiş raporlarını (teftiş raporlarını) ve görüşlerini göndermesi zorunludur. Bankalar Kanunu’nda belirtilen amaçların gerçekleştirilebilmesi için Bankacılık düzenleme ve denetleme Kurumu kurulmuştur. Bankacılık düzenleme http://www.kredimevduat.com/en-uygun-tuketici-kredileri/ ve murakabe Kurulu, Kurumun karar organıdır. Kurul, biri başkan, biri ikinci ser edinmek amacıyla yedi üyeden oluşur. konsey Başkanı Kurumun da başkanıdır. Kurumun karar organı bu yedi şahsiyet kurul üyeleridir. kurul en az haftada bir yol geçmek üzere, lazım hallerde en az beş üyenin bulunması halinde toplanır.

Benzer İçerikler [?]

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>