web counter
Anasayfa

2014 KPSS

2014 KPSS ders notları,2014 KPSS soruları

2014 KPSS tarih soruları

2014 KPSS tarih soruları

Burada yer alan 2014 KPSS Soruları ve cevapları kesinlik arz etmemekte olup ...

2013 KPSS kasım atamalarında taban puanlar kaça kadar düşer?
31 Ekim 2013 - 2014 KPSS tarafindan yazildi. 2637 defa okundu. 9 Yorum Yap?ld?

2013 KPSS kasım atamalarında taban puanlar kaça kadar düşer?

2013 Temmuz ayında yapılan memur atamaları sonucu Taban puanları birçok memurun istediği düzeyin üstünde kaldı, Peki 2013 Kasım atamalarında durum nasıl olacak,2013 kasım atamaları taban puanları kaça kadar düşer?

Değerlendirmelerimizi sadece ortak alanlara yönelik yaptık. Yani lisans için P3, ön lisans için P93, ortaöğretim için ise P94 puanları temel alınmıştır. Hükûmetin memur alımlarında azalmaya gideceğiz açıklamasından dolayı kasım ayında çok fazla kadro verileceğini düşünmüyoruz. Bu değerlendirmelerimiz açıktan alımları kapsamamaktadır, sadece Ösym merkezi yerleştirmelerine göre değerlendirilmiştir.

Lisans düzeyinde değerlendirme

Temmuz ayında yapılan lisans atamalarında, P3 puanıyla tercih yapacaklar için, yani herhangi bir lisans bölümünden mezun olanlara yönelik toplamda 1062 kadro verildi.  

E sınıfı sürücü belgesine 5 yıldır sahip olanlar 85,8 puan ile atandı. Bunun dışında herhangi bir belgesi ya da sertifikası olmayan herhangi bir lisans bölümünden mezunlar için en düşük P3 puanlı atama Ardahan Üniversitesindeki “Ambar memurluğu” kadrosuna yapıldı.  Bu kadro86.78 ile kapadı. Onu Hakkâri Üniversitesindeki “Memurluk” kadrosu 86.79 puanla izledi.

Özelikle puanlar düştükçe yığılmalar artacağı için kasımda P3 puanlarının 85 puanın pek altına ineceğini düşünmüyoruz. (Herhangi bir sertifika ya da belgesi olmayanlar için)

Ön lisans düzeyinde değerlendirme

Diğer eğitim düzeyleriyle karşılaştırıldığında en fazla kadro ön lisanlara verilmektedir. Temmuz ayında yapılan ön lisans atamalarında, P93 puanıyla tercih yapacaklar için, yani herhangi bir ön lisans bölümünden mezun olanlara yönelik toplamda 1502 kadro verildi. 

Yine lisans alımlarında olduğu gibi şoförlük kadrosu en düşük puanla kapatan kadro oldu. E sınıfı sürücü belgesine 5 yıldır sahip olanlar 79,4 puan ile atandı. Bu şoför alımlarının çoğu Gelir İdaresi Başkanlığına oldu. 

Herhangi bir sertifika sahip olmayıp herhangi bir ön lisans bölümünden mezun olanlar için ise en düşük puanlı atama Afyon’daki Gelir İdaresi Başkanlığına oldu. Burada “hizmetli” kadrosu84.09 puan ile kapadı.  Ön lisansa verilen kadrolar fazla olduğu için kasımdaki alımlara göre taban puanların elinde hiçbir belge olmayanlar için 82-82,5 civarlarında kapatacağını düşünmekteyiz.

Ortaöğretim(lise) düzeyinde değerlendirme

Atamalarda en şanssız ve en yüksek kapatan atamalar ortaöğretim düzeyinde oluyor. Sınava çok fazla adayın ortaöğretim düzeyinde girmesi ve alımların da ortaöğretimde az olması bu sonucu doğurmaktadır. Temmuz ayında yapılan ortaöğretim atamalarında, P94 puanıyla tercih yapacaklar için, yani herhangi bir ortaöğretim bölümünden mezun olanlara yönelik toplamda 1502 kadro verildi.  D sınıfı sürücü belgesine 5 yıldır sahip olanlar 84,8 puan ile atandı. E sınıfına sahip olanlar ise 87,1 puanla zabıta memurluğu kadrosuna yerleşti. Eğer elinizde hiçbir sertifika ya da belge yoksa, sadece liselerin herhangi bir bölümünden mezun iseniz size yönelik en düşük atanma 90,30 puan ile oldu. Ardahan’daki Maliye Bakanlığı “hizmetli” kadrosu en düşük puanlı alımı gerçekleştirdi.  Kasımdaki atamalarda taban puanların 88.5-89 altına düşmeyeceğini tahmin etmekteyiz.

Not: Çoğu kişide bilgisayar sertifikası olması sebebiyle elinizde bilgisayar sertifikası olması size atamalarda çok avantaj sağlamaz. 

 

Son atamalarda oluşan taban puanları öğrenmek için YORUM kısmına bölümünüz ve eğitim düzeyinizi belirten bir yorum yazmanız yeterli, Editörlerimiz size bölümünüz’ün son atamada kaç puan’la kapattığı konusunda bilgi verecektir.

Örnek Yorum:  Lisans Maliye mezunuyum, Son atamada (Temmuz ataması) taban puan kaç oldu?

Cevap: Lisans Maliye bölümü temmuz atamasında en son 81,3 puanla kapattı.

Benzer İçerikler [?]

 1. Matematik muhendisiyim 2013 puanlarim,
  kpss1 77
  Kpss2 75
  Kpss3 72
  Kpss10 59
  Kpss121 58
  Bu puanlarla nereye basvurabilirim? Bu arada formasyonum var 39 yasindayim…

 2. niye kimse yorum yazmiyo arkadaş adami deli etmeyin lan hemi demişsiniz yorum yazin diye neyin kafasini yaşiyonuz lan siz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>